Kurucumuz
  • DR.HÜSEYİN ARIK
    Eğitimci, İdareci, Akademisyen, Yazar ve Bürokrattır.
    Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri fakültelerinden mezuniyetinin ardından, Harp Akademileri ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans eğitimini Eğitim Yönetimi Ve Planlama ana bilim dalında yapmıştır. Doktorasını ise İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih ana bilim dalında tamamlamıştır.
    Kariyerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli kademelerinde görevlerde bulunan Dr. Hüseyin ARIK, Yurt Dışı Eğitim-Öğretim Genel Müdürlüğü (kurucu), Dış ilişkiler genel müdür ve yardımcılığı, Talim ve Terbiye Kurulu daire başkanlığı, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın özlük işleri, orta öğretim, din öğretimi genel müdürlüklerinde, şube müdürlükleri görevlerinde bulunmuştur. Yine Milli Eğitim Bakanlığı müfettişliği ve Fen Bilgisi öğretmenliği görevlerinde bulunmuştur. Harp Akademileri komutanlığı tarafından takdirname ve kırmızı diploma sahibi (Orgeneral Sabri Deliç, Harp Akademileri Komutanı) olan Dr. Hüseyin ARIK, Milli Eğitim Bakanı Köksal Toptan ve Milli Güvenlik Akademisi Komutanı Tümgeneral Selçuk SAKA tarafından verilen takdirname,teşekkür unvanlarına sahiptir.
    Halen Kayseri Anadolu Birliği Derneği Genel Başkanı olup, Büyük Anadolu Birliği Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Bilim Kurulu Başkanlığı görevlerin yürütmektedir. Çeşitli Gazete ve Dergilerde Bilimsel araştırma, yazı ve makalelerin yanı sıra, sivil toplum örgütleri nezdinde devletimizin sorunları ve sosyal içerikli çalışmalarına devam etmektedir.
Altın Kariyer Akademi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
KABUL ET
close
Hotline
0 549 768 43 23